Michal Karban

Akordeonista Michal Karban se narodil 20. Září 1993 v Kutné Hoře. Již od dětství se u něj projevoval hudební talent a velký zájem o akordeon. Michal je absolventem I. a II. cyklu Základní umělecké školy Kutná Hora, kde studoval ve třídě Anny Pospíšilové.
Absolvoval Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře. V současné době studuje plzeňskou konzervatoř ve třídě Jarmily Vlachové. Michal Karban hraje na koncertní profesionální nástroj Super Bayan Sirius Piano italské značky Pigini. Michal nejčastěji hraje klasické skladby starých mistrů, moderní vážnou hudbu, ale také např. ragtime, tango nebo jazz… V poslední době hraje v akordeonovém duu a triu.

Michal Karban několikrát hrál v Tylově divadle v Kutné Hoře na Zábavném večeru s Mirkem Jiřištou a mnoha dalších kulturních akcích. Posluchači ho také mohli slyšet např. na mezinárodním hudebním festivalu Operní týden, kde hrál na pořadu herce Petra Štěpánka. Spolupracoval na velkém koncertu s virtuosem hry na basovou kytaru Pavlem Jakubem Rybou. Postupně začíná pronikat i do televizní zábavy, o tom se diváci mohli přesvědčit v televizní show ČESKO-SLOVENSKO MÁ TALENT. Na konci roku 2013 se tento akordeonista zúčastnil národní soutěže všech konzervatoří a hudebních gymnázií, kde obsadil 2. místo. V červnu 2014 ho čeká soutěž v USA. www.michalkarban.cz

 

Kontakt

Plzeňské akordeonové Trio +420 720 387 558
+420 607 111 600
HonzaMarhoul@seznam.cz MichalKarban@hotmail.com